İstanbul Halı Yıkama Şirketi

 

Özel Halı Yıkama İçin

Halının sahibi olarak sizler; aşağıda bahsedildiği üzere bir talepte bulunmadığınız durumda, sizden gelmeyen deformasyon/renk kaymaları gibi düzeltme işlemi yaptırılmaz.
Halınız sadece yıkanıp temiz bir şekilde size teslim edilir.

El Dokuma Halı Yıkama

Bize aşağıda ki durumlarda teslim edilen halılar için;

 • Deformasyonlu herhangi bir halı,
 • Dokuya işlemiş lekeleri bulunduğu halde ki bir halı,
 • Renkleri karışmış olarak teslim edilen bir halı,
 • Saçakları neredeyse kalmamış bir halı,
 • Renk canlılığı, farklı noktalarda soluklaşmış bir halı,
 • Güneş yanıklarından dolayı zarar görmüş bir halı,
 • Küflenerek, çürümeye yüz tutmuş bir halı,
 • Bazı halılar, dünyanın farklı bölgelerinde üretilir. İlmek dokumaları bölgeye göre değişiklik gösterir. Sık dokunmayan bir halıda, yıkama esnasında esnemeler ve kaymalar olur. Hindistan üretimi bazı halılarda, bu durumla karşılaşılmaktadır.
 • Ve benzeri durumlar.

Teslimat ve sonrasında özellikle lekeleri çıkmamış, yırtık, renkleri dağılmış veya yukarıda bahsedilmiş durumlarla ilgili olarak İstanbul Yıkama’yı kimse suçlayamaz.
Halılarınızın bakımlarının yapılmasını istiyorsanız, halınızı bize teslim ederken bildirmek zorundasınız veya bize teslim etmeden bakımlarını yaptırmalısınız.
Bu şekilde ki geri dönüşlerinizi, İstanbul Yıkama olarak biz kabul etmiyoruz.

Durumu belirtilmemiş veya bakımı yapılmamış halılarınızın sorumluluğu sizlere aittir.

Her halının üzerinde ki lekelerin çıkma garantisi asla verilmemektedir.
Böyle bir garanti veren kişi veya işletmeler varsa, uzak durmanızı tavsiye ederiz.
Halı Yıkama ustalarımız, halınıza zarar vermemek koşulu ile gereken her şeyi yaparlar.

 

Halıların Başına Gelenler

 • Halı Yırtıkları : Bıçak, makas gibi kesici, delici bir alet veya eşyaların ayak kısımlarından dolayı oluşan kesikler.
 • Halı Yanıkları : Ateş düşmesi, Sigaradan kaynaklı yanıklar, Çocukların ateşle oynamasından oluşan yanıklar. vb.
 • Halı İlmek Sökülmeleri : Yerde katlanan halıyı düzeltmeden kullanım sonrası, yürürken takılmalardan oluşan zorlanmalar, halıyı çırparken oluşan ilmek sökülmeleri veya gevşemeleri
 • Halı Saçak Tamirleri : Saçakları overlok yapılmış veya karardı diye makasla kesilmiş.
 • Halılara kaza ile veya kasten dökülmüş sıvılar : Çay, kahve, kızgın yağ, şarap, yemek, meşrubatlar ve saçak kısımları beyazlasın diye çamaşır suyu dökülmüş olması. Lekeyi çıkartmak için, elinize geçen her türlü temizleyiciyi veya etraftan duyulup görülen, internetten izlediğiniz tariflerin denenmesi. vb.
 • Neredeyse hiç süpürülmeyip, yılda bir sefer yıkatılan halı : İlmeklerin içerisine yerleşen tozların, suyu gördükten sonra ki çamur akıtmaları. Teslimat sonrasında ilmeklerin sertleşerek kırılmaları ve halının dağılmaya başlaması.
 • Özellikle El Dokuma ve Antika niteliği taşıyan halıların, dekorasyon amacı ile duvara defalarca kez çivi ile çakılmasından, kancalara tutturulması gibi durumlarda oluşan hasarlar.
  Vb. türde ki olmaması gerektiği halde olmuş olan durumlar.

Hasarlı Halılar düzeltilebilir mi? Halıların tamiri mümkün mü?

El dokuma ve Antika niteliği taşıyan halılar çok hassastır ve ilmek kısımları zarar görmemesi gerekmektedir. Zarar gören ilmekler varsa veya halı bir şekilde zaman içerisinde yıpranmışsa veya istemeden yırtılmışsa, öncelikle aslına uygun tamir edilmesi gerekmektedir. Bu sizin isteğiniz ile yapılan bir işlemdir. Deformasyon giderildikten sonra, yıkama sürecine geçilir. Aksi durumda, halınızın/halılarınızın deformasyon oranlarının artması, belki de hiç kullanılamayacak bir hâl alması söz konusu olabilir.

Halının deformasyonu bizim tarafımızdan giderilmemektedir. Halı tamir onarım bakım atölyesi olarak çalışmıyoruz. Bu yönde şimdiye kadar gelen istekler için, portföyümüzde ki herkese yardımcı olmaya çalıştık. Yine yardımcı olmaya çalışacağız. Bu ayrı bir uzmanlık alanıdır. Uzmanlığı halı tamiri olan bir firma ile görüşülerek bu konuda sizlere yardımcı olmaya çalışmaktayız. Dilerseniz, halı tamiri yapan firmalarla kendiniz iletişim kurup, halınızın/halılarınızın üzerinde ki mevcut sıkıntıyı ortadan kaldırma seçeneğinizi tercih edebilirsiniz. Mümkün olduğunca bu seçeneği tercih etmenizi istiyoruz.

Bizim burada ki rolümüz, halınızın sağlıklı bir şekilde yıkanıp sizlere teslim edilmesini kapsar. Deformasyon oluştuktan sonra bize teslim edilmiş halılarınıza, sizin isteğiniz doğrultusunda müdahale ettirilir.

Müdahale edilecek olan halınızın/halılarınızın başına gelebilecek herhangi bir sıkıntı da, İstanbul Yıkama’nın mesuliyeti bulunmamaktadır.
Hizmeti aldığınız veya alacağınız firma ile bu konuda detaylı bir şekilde görüşebilirsiniz.

Özel halı yıkama hizmetlerimizi anlattığımız İstanbul halı yıkama sitemizi mümkün olduğunca sizlere faydalı bilgiler sunması için çalıştık.
Deri halı yıkama ve patchwork halı yıkama hizmetini, alabileceğiniz nadir noktalardan birindesiniz.
Umarız aklınızda ki sorulara bir nebzede olsa cevap bulabilmişsinizdir.

Özel Halılarınız için ücretsiz servis bölgelerimiz

Halı yıkama hizmetimizi şu an Şişli, Beşiktaş, Sarıyer, Kağıthane, Eyüp, Gaziosmanpaşa ilçelerinin tamamına vermekteyiz.

Servis bölgelerimiz haricinden gelecek olan siparişlerde, ayrıca servis bedeli yazılır.
İstanbul il sınırlarında olmak (Adalara hizmet verilmemektedir.) kaydî ile, bir seferlik 250 TL servis bedeli yazılır.
Siz halılarınızı bize teslim ederken, bu rakamı nakit ödersiniz.

Sipariş vermeden önce sayfamızı, bilgilenmeniz için mutlaka okuyunuz.
İstanbul Halı Yıkama Fiyat ve Ücretlerini görmek için tıklayınız.

© Copyright 2011 - 2021 İstanbul Yıkama® Temizlik Her Hakkı Saklıdır

×
Web sitemizde mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.
Kabul
Privacy Policy