Halı Yıkama İstanbul

İstanbul Halı Yıkama şirketi olan İstanbul Yıkama, halılarla ilgili tüm temizlik hizmetlerini yüksek kalite standartlarında sizlere sunuyor. Halılarınız kirlendiği veya üzerine bir şeyler döküldüğünde yıkanıp temizlenmesi ihtiyacı ortaya çıkar. Halılarınızın hangi aşamalardan geçerek sizlere teslim edildiğini merak ediyor musunuz?

Özel İran Halısı Yıkama

Randevu ile halınız teslim alınır

İstanbul Yıkama ’yı arayan herkes, güler yüzlü müşteri temsilcisi ekibimiz ile karşılanır. Sizlerin sorularına açık net bir şekilde cevap verebilmeye çalışırlar. Sorularınızın ardından, dilerseniz halılarınızın yıkanması için randevu günü alırsınız. Randevu gününde, ekip arkadaşlarımız sizlerden halılarınızın yıkanması için teslim alırlar. Emanetleriniz, Profesyonel halı yıkama işlemi için fabrikaya gider.

Halıların Yıkanma Süreci

Fabrikaya gelen her halı, toz alma sistemine girer ve tozları alınır. Ardından halılar türlerine ve uygulanacak olan yıkama sistemine göre ayrılırlar. Makine halıları halkımız tarafından daha çok kullanılmaktadır. Eski tip makine halılarının yanı sıra, yeni akrilik türünde ki halılarda oldukça fazladır. Bunların yanı sıra, Shaggy halılar ve Makine Yün halılar en sık gelen halıların içerisindedir. Burada bahsettiğimiz halı türleri, otomatik makinelerle, teker teker, hiç birisinin kirli suyunun bir diğer halıya bulaşma ihtimali olmadan özenle yıkanır.

Otomatik makine ile yıkanmakta olan halılara, makine tarafından temizleyici şampuanları verilir. Her halı türünün şampuanı farklıdır. Bu sebeple normal makine halısı şampuanı ile, makine yün halısı yıkanmaz. Makineye konulan şampuan değiştirilerek halıların türüne göre özenle yıkanırlar. Lekeli halılara, gerekli ölçüde leke çıkartma işlemi manuel olarak, yıkama esnasında uygulanır. Makinede halınızın alt ve üst tarafı yıkanır. Makine yıkama işlemini tamamladığında, aynı bant üzerinde ki durulama alanına gelmiş olur. Burada bol su ile durulanan halı üzerinde, kullanılmış olan şampuandan ve leke çıkartıcıdan eser kalmaz. Makine gel beri sistemi ile halınızı tamamen durular. Durulamanın ardından halınız makinenin diğer tarafından çıkarken rulo haline getirilir. Sıkılmak üzere sıraya girer.

Özel halıların hiç birisi otomatik makine ile yıkama işlemine tabi tutulmaz. Bizlere emanet ettiğiniz halılara, sizden çok daha hassas ve daha iyi bakabilmek adına, tek fırçalı makine ile yerde veya eski usulde elde yıkama işlemi yapılır. Halılarınızın her iki tarafı yıkanır. Yan sadece üstünü yıkamıyoruz. Halının altını da yıkıyoruz. Lekeli halılara, lekelerin çıkartılması için manuel uygulama yapılır. Yıkanması tamamlanan halıya bol su verilerek, gel beri dediğimiz teknik ile, üzerinde ki şampuan ve leke çıkartıcının tamamı alınır. Halınız sıkılmak için sıraya alınır.

Yıkanması tamamlanan halılarınız, tüp şeklinde olan halı sıkma makinesine tek tek sıkılmak üzere girer. Yüksek santrifüj özelliğine sahip sıkma makinesinde 4 dakika boyunca santrifüj etkisiyle sıkılır. Yoğun santrifüj içinde kalan halının neredeyse %95 oranında suyu alınmış olur. Ardından halınız kontrol masasına getirilir ve gözle kontrol yapılır. Yapılan kontrolde çıkması gerektiği halde çıkmamış herhangi bir leke varsa, halınız tekrar yıkama aşamasına alınmak üzere sıraya girer.

Yıkama, durulama, sıkma ve kontrol aşamaları tamamlanan halılar, tamamı kapalı kurutma bölgesine alınır. Yılın 365 günü halı kuruttuğumuz alan, toz, toprak, egzoz gazı ve tüm sağlığa zararlı tüm etmenlerden uzak bir alda kurumaları beklenir. Kurutma sistemi doğaldır. Halılarınız rüzgar ile kurutulur. Ünitemizde fanlar sayesinde rüzgar oluşturarak, halıların kurutulması sağlanır. İçeride oluşan nem, halılar kururken ortamdan alınır. Her gün 3 sefer kuruma ünitesinde, kuruyan halılar tespit edilerek, hav alma makinesi için sıraya girer. Nemli halı teslim etmiyoruz. Bu sebeple halınızın tam olarak kuruması, bizim için çok önemli. Gerektiği kadar sürede, askıda kurumasını bekliyoruz.

Halı, koltuk, yatak, yorgan ve hatta evlerimizde yıkamış olduğumuz çamaşırlarımızı bile, aslında rüzgar sayesinde kurutmaktayız. Sıcaklık kurutma sürecini kısaltır. Ama rüzgar olmadan hiç birisi kurumaz. Yazın ortasında bile nemli kalırlar.

4 Mevsim Halı Yıkanıp Kurutulur

Rüzgarın gücünü kullandığımız için, yılın her günü, yaz kış demeden halı yıkayabiliyoruz. İnsanımızın yanlış bir düşüncesi var. Halı yıkamak sadece yaz aylarında olur diye düşünüyorlar. O çok eskide kaldı. Siz giysilerinizi sadece yaz aylarında mı yıkıyorsunuz? Kış aylarında kıyafetlerinizi yıkamıyormusunuz?

Kurutma ünitesinden çıkan halılar, hav alma makinesine girer. Burada halıların üzerinde oluşmuş olan havları alınır. Halı havlarını en çok, ilk kez yıkanan halılar üzerinde görürüz. Halı havı özellikle alerjik yapıya sahip kişilerde olumsuz etki yapar. Yıkanan her halının, hav alma makinesine girmesi şarttır.

Havı alınan halılar, son kalite kontrol aşamasına girer. Gözle son kez kontrol edilen halılarda herhangi bir sorun olmadığı görüldüğünde, isteğe bağlı olarak parfümlü veya parfümsüz bir şekilde paketlenerek sevkiyat sırasına alınırlar.

Sevkiyata kadar gelen halılar, sahiplerine teslimat zamanı gelmiş demektir. Hazır olan emanetlerinizi teslim etmek için arkadaşlarımız tarafından aranabilir veya WhatsApp üzerinden mesaj yolu ile bilgilendirilirsiniz. Belirttiğiniz gün içerisinde, size emanetlerinizi teslim ederiz. İyi günlerde kullanınız.

Özel Halılarınız için ücretsiz servis bölgelerimiz

Halı yıkama hizmetimizi şu an Şişli, Beşiktaş, Sarıyer, Kağıthane, Eyüp, Gaziosmanpaşa ilçelerinin tamamına vermekteyiz.

Servis bölgelerimiz haricinden gelecek olan siparişlerde, ayrıca servis bedeli yazılır.
İstanbul il sınırlarında olmak (Adalara hizmet verilmemektedir.) kaydî ile, bir seferlik 250 TL servis bedeli yazılır.
Siz halılarınızı bize teslim ederken, bu rakamı nakit ödersiniz.

Sipariş vermeden önce sayfamızı, bilgilenmeniz için mutlaka okuyunuz.
İstanbul Halı Yıkama Fiyat ve Ücretlerini görmek için tıklayınız.

© Copyright 2011 - 2021 İstanbul Yıkama® Temizlik Her Hakkı Saklıdır

×
Web sitemizde mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.
Kabul
Privacy Policy