Patchwork Halı Nedir?

Toplumların alım güçlerinin çok düşük olduğu zamanlarda, eski kıyafetler, eski halılar ve kullanılmayan tekstil ürünlerinin bir araya getirilmesi ile oluşmuş halı türüdür. Bu halıların olduğu evler, fakir evi sayılırdı. Fakirliğin simgesi olarak görülürdü PatchWork halılar.

İstanbul PatchWork Halı Yıkama

Toplumların alım güçleri yükseldiğinde ise, bu halılar dekorasyon amacı ile kullanılmaya başlandı. Kimi zaman bir evin salonunda, kimi zaman bir ofisin duvarında karşımıza çıkmaya başladılar.

Patchwork halılar, birden çok tekstil ürünün parça parça biraraya gelmesi ile oluşmuştur.

Patchwork halı yıkama işlemi birden çok tekstil ürününü barındırdığı için, tek bir deterjan kullanarak yapılmamalıdır. Kullanılan parçaların ne olduğuna dikkat edilmeli ve bölgesel temizleyiciler ile tek tek temizlenmelidir. Bu ifademizi açıklamak gerekirse, 30 farklı halı parçasından üretilmiş olan bir Patchwork halının, her yerinde ki parçalar aynı olamaz. Bazı parçaları yün, bazıları saf yün kök boyalı olabilir. Bazı parçaları ipek dahi olabilir. Tek deterjan kullanılırsa, bazı kısımları parlak ve canlı olurken, bazı parçaların boyaları akar ve dağılırlar. Bu durumda diğer parçaların üzerine akmış kırmızı bir renk yoğunluğu etrafında ki parçaların hoş olmayan bir görüntüye sahip olmasını sağlar. Ayrıca tek deterjanı inceleyecek olursak; Yün ve İpek karışımlı parçaların matlaşmalarına sebebiyet verir. Matlaşan parçaları sertleşir. Çıplak ayakla üstüne basmayı kesinlikle istemeyeceğiniz bir durum oluşur.

Patchwork halı yıkama işlemin de, her parça kendine has deterjan ile yıkanmalıdır. Emanetiniz olan halılarınız bizler için çok değerli. Profesyonel bir ekibe teslim edeceğiniz halılarınızı, olabilecek en yüksek performansı ile size teslim etmeye çalışıyoruz.

Özel Halılarınız için nerelere ücretsiz servis veriyoruz?

Halı yıkama hizmetimizi şu an 4 ilçenin tüm mahallelerine sunmaktayız. Kağıthane – Şişli – Beşiktaş – Sarıyer. Belirttiğimiz ilçelerin tamamına halı yıkama hizmeti vermekteyiz.

Eyüp(Alibeyköy – 5 Levent – Göktürk – Güzeltepe) ve Gaziosmanpaşa (Karayolları Mahallesi) sınırları içerisinde ki alana da, 4 ilçenin dışında hizmet verilmektedir.

Güncel fiyat listesine buradan ulaşabilirsiniz. Halı nasıl yıkanır sorusu için bu sayfadan bilgi alabilirsiniz.
İstanbul halı yıkama firmasına ait bilgiler için bu adresten bakabilirsiniz. İstanbul Yıkama’nın, halı hijyeni konusunda ki hassasiyetini lütfen okuyunuz.

Yukarıda belirtilmiş lokasyonlar dışında kalan İstanbul sınırları içerisinde ki her nokta için 250 TL servis ücreti alınmaktadır.
Size özel servis yapılır.