Patchwork Halı Yıkama

Toplumların alım güçlerinin çok düşük olduğu zamanlarda, eski kıyafetler, eski halılar ve kullanılmayan tekstil ürünlerinin bir araya getirilmesi ile oluşmuş halı türüdür. Bu halıların olduğu evler, fakir evi sayılırdı. Fakirliğin simgesi olarak görülürdü PatchWork halılar.

İstanbul PatchWork Halı Yıkama

Toplumların alım güçleri yükseldiğinde ise, bu halılar dekorasyon amacı ile kullanılmaya başlandı. Kimi zaman bir evin salonunda, kimi zaman bir ofisin duvarında karşımıza çıkmaya başladılar.

Patchwork halılar, birden çok tekstil ürünün parça parça biraraya gelmesi ile oluşmuştur.

Patchwork halı yıkama işlemi birden çok tekstil ürününü barındırdığı için, tek bir deterjan kullanarak yapılmamalıdır. Kullanılan parçaların ne olduğuna dikkat edilmeli ve bölgesel temizleyiciler ile tek tek temizlenmelidir. Bu ifademizi açıklamak gerekirse, 30 farklı halı parçasından üretilmiş olan bir Patchwork halının, her yerinde ki parçalar aynı olamaz. Bazı parçaları yün, bazıları saf yün kök boyalı olabilir. Bazı parçaları ipek dahi olabilir. Tek deterjan kullanılırsa, bazı kısımları parlak ve canlı olurken, bazı parçaların boyaları akar ve dağılırlar. Bu durumda diğer parçaların üzerine akmış kırmızı bir renk yoğunluğu etrafında ki parçaların hoş olmayan bir görüntüye sahip olmasını sağlar. Ayrıca tek deterjanı inceleyecek olursak; Yün ve İpek karışımlı parçaların matlaşmalarına sebebiyet verir. Matlaşan parçaları sertleşir. Çıplak ayakla üstüne basmayı kesinlikle istemeyeceğiniz bir durum oluşur.

Patchwork halı yıkama işlemin de, her parça kendine has deterjan ile yıkanmalıdır. Emanetiniz olan halılarınız bizler için çok değerli. Profesyonel bir ekibe teslim edeceğiniz halılarınızı, olabilecek en yüksek performansı ile size teslim etmeye çalışıyoruz.

İstanbul halı yıkama hizmetleri, yüksek kalitede alabileceğiniz nadir noktalardan birindesiniz.

Özel Halılarınız için ücretsiz servis bölgelerimiz

Halı yıkama hizmetimizi şu an Şişli, Beşiktaş, Sarıyer, Kağıthane, Eyüp, Gaziosmanpaşa ilçelerinin tamamına vermekteyiz.

Servis bölgelerimiz haricinden gelecek olan siparişlerde, ayrıca servis bedeli yazılır.
İstanbul il sınırlarında olmak (Adalara hizmet verilmemektedir.) kaydî ile, bir seferlik 250 TL servis bedeli yazılır.
Siz halılarınızı bize teslim ederken, bu rakamı nakit ödersiniz.

Sipariş vermeden önce sayfamızı, bilgilenmeniz için mutlaka okuyunuz.
İstanbul Halı Yıkama Fiyat ve Ücretlerini görmek için tıklayınız.

© Copyright 2011 - 2021 İstanbul Yıkama® Temizlik Her Hakkı Saklıdır

×
Web sitemizde mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.
Kabul
Privacy Policy